Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Yüksek Esneklikli Sünger (High Resilience Foam / HR Foam / HR Sünger)

Polimerik veya graft sünger çeşitlerinin karışımından üretilen bir çeşit poliüretan süngerdir. Yüksek esneklikli sünger geleneksel ürünlerden farklı olarak daha az homojen hücre yapısına sahip bir süngerdir. Değişken hücre yapısı süngerin daha destekli, konforlu ve daha esnek olmasını sağlar. Yüksek esneklikli sünger daha yüksek destek katsayısına ve standart süngerlerden daha fazla yüzey esnekliğine sahiptir.

Viscoelastik Sünger

Viscoelastik sünger ilk olarak 1970’lerde NASA tarafından uzun yolculuklarda, kalkışlar ve inişler esnasında yüksek G kuvvetine maruz kalan uzay mekiği astronotları için üretilmiştir.
Viscoelastik süngerin basınç dağıtma performansı poliüretan endüstrisinin en önemli yeniliklerinden birisidir.Genellikle yatak ve yastık sektöründe kullanılan Viscoelastik sünger vücut basıncına ve vücut ısısına bağlı olarak vücudun şeklini alır ,bu özelliği sayesinde kullanıcı kişiye daha rahat ve kaliteli uyku uyumasını sağlar.

Neden Viskoelastik Sünger?

Çünkü viskoelastik sünger, vücut ağırlığının fazla olduğu kalça, sırt ve dirsek gibi yerlere farklı; kol, bacak, ayak gibi az olduğu basınç noktalarına farklı tepkiler vererek kan dolaşımını kolaylaştırır. Viskoelastik sünger ile üretilmiş olan yastık ve yataklar uykunun bölünmesine sebep olan dönme hareketlerini azaltır ve kesintisiz sağlıklı bir uyku sağlar.

PLAKA KESİM

Mitsan sünger Plaka kesim makinaları sayesinde istenilen ölçülerde minimum toleransa sahiptir. Yüksek kesim kapasitelerimiz ile müşterilerimizin taleplerine anında cevap verebilmekteyiz.Firmamız en son teknoloji makinaları ile yatay ve dikey kesim makinaları sayesinde hassasiyetle istenilen kalınlığa göre plaka kesim sünger yapabilmektedir. Plaka kesim süngerler mobilya imalatı sektörünün hemen hemen bütün ürünlerinde kullandığı kesim biçimidir.

 

 

 

 

 

 

RULO KESİM


Mitsan Sünger yüksek kapasiteli kontinü rulo kesim makinalarımız sayesinde istenilen ölçülere göre minimum tolerans ile rulo kesimlerinize cevap vermektedir. İstenilen metrajlarda dairesel rulo halinde kesilip,paketlenir. Genellikle yatak ve ev tekstili sektörlerinde kumaş altı kapıtone dolgu malzemesi olarak kullanılan rulo kesim sünger kullanılan ürünün daha yumuşak , dolgun ve kullanıcı kişiye kaliteli ve rahat olmasını sağlar. 

 

 

 

 

 

 

 

 KONTUR KESİM / CNC

Artan rekabet şartları ve yeni dış pazarlar koltuk, mobilya ve kanepe üreticilerini yeni işlevsel ve modern modeller üretmeye yöneltmektedir. Yeni nesil mobilyalarda kusursuz işçilik gerektiren kontur kesimlere ihtiyaç duyulmaktadır. En son teknoloji makinalarımız, minumum toleranslarla her türlü yoğunluk ve sertlikteki süngerleri CNC kontur olarak kesebilmektedir.

Bu sayede müşterilerimiz yüksek işçilik maliyeti ve kalite problemleri yaşamamaktadır. Ar-ge çalışmaları esnasında deneyimli kadromuz kanepe, koltuk ve oturma gruplarının tasarımlarında müşterimize yardımcı olarak rekabet koşullarında öne çıkmaları sağlanmaktadır.

Sünger Yataklar